Aktuality

 • 17. 10. 2016

  Na radnici pořádáme přednášky o finanční gramotnosti

  V září se na Libeňském zámku uskutečnila první ze série přednášek Patrika Nachera o finanční gramotnosti. Přednášky jsou součástí vzdělávacího projektu „Finanční gramotnost pod lupou“, který se zaměřuje na zvyšování finanční samostatnosti poutavou a zábavnou formou. Další přednášky následují v říjnu i listopadu.

 • 3. 5. 2016

  Hmyzí hotely jsou vděčným projektem životního prostředí

  Na území Prahy 8 začaly vyrůstat tzv. „hmyzí hotely“. Projekt odboru životního prostředí, který spadá do gesce radní Anny Kroutil, se od počátku těší nebývalému zájmu. Bohužel jak pozitivnímu, tak negativnímu.

 • 14. 12. 2015

  Víčka pro Kubíčka sbíráme i v Klokánku

  O sběru plastových víček pro Jakuba Navaru jsme již psali. Předešlým článkem jsme však sbírání víček neukončili. Naopak do projektu se zapojil i Klokánek na Praze 8 pod vedením zastupitelky Margarety Johnové. Děti z Klokánku jsou podle Margarety Johnové aktivními sběrači barevných víček a věří, že Kubíčkovi z Neratovic pomohou k lepší budoucnosti.

 • 23. 11. 2015

  Klokánek v Chabařovické oslaví 15. výročí

  Klokánek je projekt spadající pod Fond ohrožených dětí (FOD). V České republice existuje již přes patnáct poboček, a nejstarší Klokánek v Praze najdete v Chabařovické ulici na Praze 8. Funguje zde již od roku 2000, a v letošním adventním čase tak oslaví své patnácté narozeniny. Myslíme si, že tomuto zařízení je třeba věnovat výjimečnou pozornost, protože podobných míst, starajících se o týrané, opuštěné a zanedbávané děti, je velmi málo. Proto se Klokánku snažíme pomáhat, jak jen to jde. Ředitelkou Klokánku je Margareta Johnová, zastupitelka Prahy 8 za Hnutí ANO.

 • 19. 10. 2015

  Setkejme se u kulatého stolu

  Od poloviny října do konce listopadu se můžete setkat s radními a zastupiteli za ANO na sedmi místech Prahy 8. Rádi s vámi budeme diskutovat, a především přivítáme nové nápady a podněty pro naši práci.

 • 12. 10. 2015

  Psali o nás: Výstava na stromech ukazuje podmínky obchodování s kávou

  Anna Kroutil s Janou Pešlovou se objevily na stránkovém článku Pražského deníku, který se věnoval výstavě na stromech v Kaizlových sadech. Tu pod záštitou Anny Kroutil zorganizovala radnice MČ, a připojila se tak k celorepublikovému happeningu za informovanost o fair trade obchodu.

 • 18. 9. 2015

  Jana Pešlová: Snažíme se vzbudit zájem obyvatel o Prahu 8

  Zastupitelka Jana Pešlová je předsedkyní Komise pro školství a zároveň i předsedkyní Komise pro kulturu Rady městské části Praha 8. Jak kloubí tyto dva obory a jak fungují?

 • 8. 9. 2015

  Hodně víček pro Kubíčka

  Radní Anna Kroutil a zastupitelka Jana Pešlová se aktivně zapojily do projektu „Sbíráme víčka pro Kubíčka“. Víčka pro Kubíčka jsou jedinečná charitativní akce, která má za cíl finančně přispět postiženému chlapci Jakubu Navarovi z Neratovic. Ten od narození trpí těžkým kombinovaným postižením pohybovým, mentálním i senzorickým.

 • 21. 7. 2015

  Matěj Fichtner: Pokud se osvědčí, budeme v centrálních nákupech pokračovat

  Hnutí ANO na Praze 8 udělalo zásadní krok k vytyčenému cíli – zlepšení hospodaření městské části. Změnili jsme systém nákupu zemního plynu pro úřad i jím zřízené instituce. Pokud se systém osvědčí, prosadíme jeho použití i při nákupu jiných energií a komodit.

 • 27. 5. 2015

  Radní Anna Kroutil: Dotace jsou pro projekty životního prostředí nezbytné

  Jak důležité jsou dotace a o revitalizaci Karlínského náměstí se dočtete v rozhovoru s radní pro životní prostředí a čerpání dotací, Annou Kroutil.

 • 10. 4. 2015

  39 milionů pro firmu političky

  Přinášíme obsáhlý článek Vojtěcha Jandy, který vyšel v příloze Praha MF DNES: Spor koalice a opozice v Praze 8 nabírá na obrátkách.Současné vedení si objednalo audit hospodaření bývalé garnitury. Z obecní kasy prý nekontrolovaně odtékaly miliony.

 • 8. 4. 2015

  Výstava „110 let kostela sv. Vojtěcha v Libni“

  1. dubna byla vernisáží v budově úřadu MČ Praha 8 uvedena výstava „110 let kostela sv. Vojtěcha v Libni“ , kterou ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a farností sv. Vojtěcha připravil Odbor kultury MČ Praha 8. Výstava tu bude umístěna až do 24. dubna. O víkendu 25. a 26. 4. pak bude přemístěna do kostela sv. Vojtěcha při příležitosti pouti a oslav 110. výročí jeho vysvěcení.

 • 7. 4. 2015

  Audit hospodaření s majetkem MČ odhalil závažná pochybení minulého vedení

  Nové vedení radnice MČ Praha 8 reprezentované novým radním zodpovědným za majetek panem Radomírem Nepilem (ANO) si po volbách nechalo zpracovat audit hospodaření s majetkem v  minulém volebním období. Závěry z provedeného auditu jsou šokující a poukázaly na závažné chyby v hospodaření s majetkem městské části v minulosti.

 • 2. 4. 2015

  Úklid Okrouhlíku

  Odbor životního prostředí MČ Prahy 8 se podílel na jarním úklidu přírodní památky Okrouhlík. Tento pozemek, který bohužel nespadá do vlastnictví městské části. Přesto provedli referenti správy městské zeleně spolu s kolegy státní správy průzkum a šetření současné situace Okrouhlíku. Z této akce vyplynul březnový úklid.

 • 2. 4. 2015

  ANO svítí modře

  Připojujeme se k druhému ročníku osvětové kampaně „Česko svítí modře“, kterou pořádá platforma Naděje pro autismus. Tato akce je součástí celosvětové informační kampani „Light It Up Blue!“ Kampaň startuje 2. dubna, v den, který byl OSN stanoven Světovým dnem zvýšení povědomí o autismu – WAAD.

 • 27. 3. 2015

  Revitalizace Karlínského náměstí

  V posledním březnovém týdnu zahájila radnice MČ dlouho očekávanou revitalizaci Karlínského náměstí.  To dostane podobu anglického parku podle projektu z druhé poloviny devatenáctého století.  Při revitalizaci se však hledí i na bezpečnost celého prostranství.

 • 17. 3. 2015

  Lustigovo náměstí na Palmovce?

  Hnutí ANO na Praze 8 zastává názor, že o výběru veřejného prostranství, které bude nést jméno slavného spisovatele Arnošta Lustiga, by měli rozhodnut sami občané prostřednictví veřejné debaty na toto téma.

 • 17. 2. 2015

  Cenzura na radnici?

  Těžkou práci s nutnou reorganizací úřadu městské části nám neulehčuje ani pokus o cenzuru z řad bývalé radniční garnitury.

 • 17. 2. 2015

  Uklízíme po ODS nepořádek

  Přinášíme komentář místostarosty Matěje Fichtnera, který reagoval na otázku "Jaký smysl má personální čistka na ÚMČ Praha 8?" v diskusním fóru měsíčníku Osmička.

 • 12. 10. 2014

  Děkujeme za vaše hlasy!

  Děkujeme vám za vaši důvěru a vaše hlasy, kterými jste nás a hnutí ANO podpořili.