Revitalizace Karlínského náměstí

V posledním březnovém týdnu zahájila radnice MČ dlouho očekávanou revitalizaci Karlínského náměstí.  To dostane podobu anglického parku podle projektu z druhé poloviny devatenáctého století.  Při revitalizaci se však hledí i na bezpečnost celého prostranství.

Hlavní veřejný prostor v Karlíně byl ve stále se zhoršujícím stavu. Dendrologický průzkum ukázal, že zdravotní stav dřevin na náměstí nelze zlepšit. Stromy trpí např. růstovými defekty, vykloněnou korunou, náklonem kmene, dutinami, proschnutím koruny, klejotokem. Na náměstí tak budou vysazeny nové dřeviny reflektující původní podobu tohoto místa − stromy a keře budou rámovat průhled průčelí kostela sv. Cyrila a Metoděje z roku 1863.

V parku budou obnoveny dětské hřiště a sportoviště s prvky pro fitness. Dále se vymění stávající a instaluje nový mobiliář, což znamená nové lavičeky, pítka, koše, stojany na kola a plůtky chránících výsadbu parku. Obnova se dotkne také veřejného a slavnostního osvětlení kostela. Vybudují se přípojky elektřiny pro farmářské trhy. Dalším předmětem rekonstrukce je také objekt restaurace, který bude sloužit jako veřejné WC a jako zázemí údržby parku.

Obnova Karlínského náměstí je financována z grantu v rámci Operačního programu Praha – konkurenceschopnost. „Jsem ráda, že začala dlouho očekávaná revitalizace tohoto karlínského parku. Bez významného přispění z fondů EU by nebylo pro naši městskou část možné tuto revitalizaci uskutečnit,“ říká radní za životní prostředí a eurofondy Anna Kroutil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27. 3. 2015